Hizmetler

Projeleriniz bizimle güvende!

Yürütülen projelerin hiçbir detayı üçüncü kişilerle paylaşılmamaktadır.

Biyoistatistik Analiz

Klinik araştırmaların biyoistatistiksel analizi, yorumlama, tablolama

Bilimsel araştırmalardan elde edilen verilerin biyoistatistiksel analizinin gerçekleştirilmesinde MedStats Danışmanlık, alanında uzman akademisyen kadrosuyla profesyonel destek vermektedir. Hipotezleriniz doğrultusunda uygun istatistik analiz yöntemini belirleyerek istenilen formatta (.doc, .ppt) raporlama yapmakta. Grafik ve tablolar yardımıyla analiz sonuçlarını destekleyerek kolay yorumlanabilir ve anlaşılabilir raporlar sunmaktadır.
MedStats Danışmanlık gerek ilaç firmalarının gözlemsel ve faz çalışmalarında, gerekse hekimlerin bireysel olarak yürüttüğü klinik araştırmalarında ihtiyaç duyduğu desteği vermektedir.

Veri Yönetimi

Klinik çalışmaların saha çalışması sonrasında toplanan verilerin girişi yapıldıktan sonra, özenli bir şekilde veri temizliği yapılır ve verileriniz analize hazır, okunabilir hale getirilir.

Eğitim (Analiz, İstatistik)

Medikal istatistik eğitimlerimiz tüm sağlık profesyonellerine yönelik temel, orta ve ileri düzeyde uygulamalı olarak sürmektedir. Tecrübeli, alanında uzman akademisyen kadromuzun düzenlediği bu eğitimler, veriyi analiz edebilme, yorumlama makale yazımına uygun hale getirme becerisi kazandıracaktır. Eğitimlerimiz bilgisayar başında paket programlar kullanılarak, uygulamalı olarak atölye çalışması şeklinde gerçekleştirilmekte olup, temel düzeyde istatistik paket programlarını kullanabilmeyi amaçlamaktadır.

Medikal Çeviri

MedStats akademik çalışmalarınızda yanınızda

Medikal dökümanlarınızın çevirisi Türkçe’den İngilizce’ye, İngilizce’den Türkçe’ye çevirisi alanında uzman, tecrübeli çevirmenlerimiz tarafından yapılmaktadır. Medikal çeviri kapsamında ayrıca paraphrasing (içerik ve anlamı koruyarak metnin farklı cümleler ve sözcükler ile yeniden yazılması) ve editörlük (metnin olduğu gibi korunarak dilbilgisi, format gibi düzeltme ve düzenlemelerinin yapılması işlemi) hizmetleri de verilmektedir.

Medikal Yazım

MedStats Danışmanlık alanında uzman hekim medikal yazım kadrosuyla klinik araştırma protokolü, veri toplama formu (CRF), çalışma sonuç raporu yazımlarında profesyonel hizmet vermektedir.

Biyoinformatik

MedStats Danışmanlık Biyoinformatik alanında uzman akademisyenlerle birlikte Yeni Nesil Dizileme ve Mikroarray çalışmalarında üretilen büyük verinin biyoinformatik analizlerle değerlendirilmesi konusunda profesyonel destek vermektedir.

Medikal Pazar Araştırma

MedStats Danışmanlık alanında uzman hekim medikal yazım kadrosuyla klinik araştırma protokolü, veri toplama formu (CRF), çalışma sonuç raporu yazımlarında profesyonel hizmet vermektedir.

Danışmanlık

MedStats Danışmanlık klinik çalışmalarınızın tasarım, örneklem sayısı (güç analizi) konularında akademik danışmanlık sağlamaktadır..